دانستنی های غذایی از زیتون

خواص دانه روغنی زیتون در سلامتی

خواص زیتون شامل گزینه‌های متعددی می‌شود که اکثر افراد از گذشته تا به امروز با آنها آشنا هستند و آنرا در وعده‌های مختلف به کار می‌برند. البته اکثر افراد زیتون شور را نسبت به زیتون خام ترجیح می‌دهند؛ زیرا نوع خام آن به شدت تلخ است.

نکات جالبی در رابطه با ارزش غذایی زیتون وجود دارد. به همین دلیل متنی را گردآوری کرده‌ایم تا در ابتدا به بیان ویتامین‌ها و مواد مغذی موجود در زیتون بپردازیم و بعد خواص بسیار مفیدی را که به همراه دارد را برایتان بیان کنیم. با ما همراه باشید.

صدها نوع از زیتون در سراسر دنیا وجود دارد که برای داشتن طول عمر و کیفیت زندگی می‌توان از آنها در رژیم غذایی بهره‌مند شد.

آشنایی با مهمترین خواص زیتون

زیتون علاوه بر اینکه از ابتلا به برخی بیماری‌ها جلوگیری می‌کند، بسیاری از نیازهای بدن به مواد مغذی و ویتامین‌ها را نیز تامین می‌کند

خاصیت آنتی اکسیدانی زیتون

آنتی اکسیدان‌ها می‌توانند خیلی راحت سبب بالا بردن سیستم ایمنی بدن شوند. در نتیجه اگر آنها نباشند ممکن است سلامتی بدن به راحتی تحت تاثیر قرار بگیرد.

از چربی خوب زیتون نباید غافل شد

زیتون حاوی اسیدهای چرب غیر اشباع و کلسترول مفید برای بدن است. این موضوع سبب می‌شود تا کلسترول بد و چربی‌های ناسالم غیر اشباع در خون اکسید شود

زیتون برای سیستم گوارشی

هر دانه زیتون تنها حاوی 7 کالری انرژی است. یعنی می‌توان گفت این خوراکی خوشمزه بار کالری منفی دارد.

خواص زیتون برای پوست و مو

وجود ویتامین E در آن سبب نرم شدن پوست شده و از پیری زودرس و بروز انواع چین و چروک جلوگیری می‌کند.

اغلب برای بهره‌مندی از خواص زیتون برای پوست و مو، از روغن آن به ویژه برای مصارف موضعی استفاده می‌کنند که می‌توان به طور مستقیم از خود زیتون نیز استفاده کرد.

همین حالا با من در ارتباط باشید

جهت برخورداری از قیمت های مناسب خرید روغن های ارگانیک زیتون و یا دانه های خوراکی زیتون کافی است با ما تماس داشته باشید.

خرید با کیفیت بالا و تضمین سلامتی زیتون جهت فروش در فروشگاه های بزرگ کشور