روغن زیتون و تغذیه سالم

فرد می تواند هنگام پخت و پز از روغن زیتون استفاده کند.
روغن زیتون از میوه ی درخت زیتون حاصل می شود. زیتون یک محصول سنتی منطقه مدیترانه است. مردم با فشار دادن زیتون های کامل روغن زیتون درست می کنند.
مردم از روغن زیتون در پخت و پز ، مواد آرایشی ، دارو ، صابون و … استفاده می کنند. روغن زیتون در ابتدا از دریای مدیترانه بود ، اما امروز ، در سراسر جهان محبوب است.
در رژیم غذایی افراد زیتون را در روغن زیتون یا آب شور نگهداری می کنند. آنها را به طور کامل یا خرد شده می خورند و به غذاها اضافه می کنند.
آنها می توانند از روغن زیتون برای پخت و پز برای نان، برای پختن پاستا، پخت و پز یا به عنوان سس سالاد استفاده کنند. برخی افراد آن را به وسیله قاشق غذاخوری برای اهداف دارویی مصرف می کنند.

خواص روغن زیتون برای روده

تحقیقات جدید نشان داد افزایش مصرف روغن زیتون در رژیم غذایی می تواند یکی از راه‌ های پیشگیری از ابتلا به کولیت اولسرو (ulcerative colitis) باشد. به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کرمانشاه، کولیت اولسرو یک بیماری التهابی روده ای است که منجر به شکل گیری آفت ‌هایی در جداره روده می شود و با درد شدید در ناحیه شکم و کاهش وزن همراه است.

تشخیص روغن زیتون طبیعی و ارگانیک

برای خیلی از مردم تشخیص روغن زیتون ارگانیک و طبیعی کار بسیار سختی است.وقتی به یک فروشگاه میریم نمیدانیم که این روغن اصل است یا تقبلی.

خواص روغن مالی پشت گوش

یک متخصص طب سنتی با بیان اینکه حمام رطوبت‌بخش برای رفع بی‌خوابی مفید است, گفت: مالیدن روغن بادام شیرین یا روغن کدو یا روغن کاهو به پشت گوش‌ها, شقیقه‌ها, ملاج و پره‌های بینی برای افراد دچار بی‌خوابی ناشی از خشکی مزاج مفید خواهد بود.

ایا روغن زیتون خوراکی با مالیدنی فرق دارد

چرا بايد روغن زيتون روی سر و صورت بماليم؟!

روغن زيتون در بسياري از محصولات مراقبتي پوست و مو وجود دارد، از صابون ها و نرم كننده ها گرفته تا حالت دهنده و… اما مي دانيد كه مي توانيد بسياري از اين محصولات را به راحتي در خانه خود تهيه كنيد؟

نحوه از بین بردن بوی روغن زیتون

از روغن زیتون که حاوی عصاره سبزی سبک و خوش طعم است برای افزودن عطر و طعم به وعده های مختلف غذایی می توان استفاده کرد. از روغن زیتون می توانیم در پخت و پز یا چاشنی روی غذا استفاده کنیم. روغن زیتون را می توانیم هم به صورت سرد و هم به صورت گرم طعم دار کنیم. باید دقت کنیم که روند طعم دار کردن روغن موجب رشد باکتری در بطری روغن زیتون طعم دار نشود!

همین حالا با من در ارتباط باشید